Facebook
TECHNOLOGIA
IZOLACJA PIANKĄ POLIURETANOWĄ  Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. W wyniku natrysku wykonanego we właściwych warunkach technologicznych, na izolowanej powierzchni powstaje jednolita, bezstykowa warstwa izolacyjna o doskonałych własnościach termo- i hy ...
TECHNOLOGIA
ZASTOSOWANIE
IZOLACJE STROPODACHÓW I PODDASZY
  •  pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się przy adaptacjach poddaszy, daje możliwość doskonałej izolacji stropu od wewnątrz, również w trudno dostępnych miejscach.
  •  materiał Purex NG-0810 NF, Przewodność cieplna 0,039 W/mK
TERMOIZOLACJA DACHÓW
  • piankę można stosowa ...
ZASTOSOWANIE
ZALETY
ZALETY PIANKI POLIURETANOWEJ:
  • Doskonałe parametry izolacyjne - współczynnik przewodzenia ciepła:  λ= 0,022 - 0,039 W/m*K,
  • Skuteczne uszczelnienie,
  • Niższe koszty utrzymania budynku, dzięki podniesieniu sprawności energetycznej budynku,
  • Ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona prze nadmiernym przegrzewaniem s ...
ZALETY
RODZAJE PIANEK
RODZAJE PIANKI POLIURETANOWEJ
Systemy natryskowe pianek poliuretanowych posiadają związki chemicze, które dzieli się na dwa komponenty mianowicie: ISO - to ciemnobrązowa ciecz o słabym zapachu, POLY - to mieszanina cieczy, która zawiera polieterowe lub poliestrowe poliole, środki spieniające dodatki silikonowe oraz katalizatory. W wyniku zmieszania ISO oraz POLY ...
RODZAJE PIANEK
NASZE REALIZACJE
NASZE REALIZACJE

TECHNOLOGIA

IZOLACJA PIANKĄ POLIURETANOWĄ 

Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. W wyniku natrysku wykonanego we właściwych warunkach technologicznych, na izolowanej powierzchni powstaje jednolita, bezstykowa warstwa izolacyjna o doskonałych własnościach termo- i hydroizolacyjnych (0,020 – 0,025 W/mk). Przegroda tak wytworzona posiada również właściwości paroizolacji. Jest nienasiąkliwa i odporna na czynniki chemiczne. Izolacja z poliuretanu, tzw. ocieplanie pianką zabezpiecza również konstrukcje metalowe przed korozją a drewniane i drewnopochodne przed grzybami i pleśnią. Parametry fizyczne takiej izolacji w przeciwieństwie do innych materiałów pozostają niezmienne w czasie.
 

SPRZĘT WYKORZYSTYWANY DO APLIKACJI PIANY:

 

DOZOWNIK REACTOR-A25

Izolacja pianką poliuretanową w Krakowie i Katowicach - maszyna

Reactor A-25 opracowany został przez firmę Graco dozownik do natryskiwania pianki, zapewniający niezawodność tak potrzebną w miejscu pracy. Zapewnia stałą kontrolę temperatury nawet podczas natryskiwania z maksymalnym natężeniem przepływu — co skutkuje lepszą jakością pianki.

ZADANIA:

  • utrzymuje zadane wartości temperatury, zapewniając lepszą wydajność
  • utrzymuje stałe ciśnienie wylotowe, zapewniając jednorodne natryskiwanie

POMPY TRANSFEROWE T1, T2

pianka poliuretanowa - Kraków - Katowice

Pompy T1 i T2 firmy Graco utrzymują wysoką wydajność w każdych warunkach środowiska, nawet przy stosowaniu materiałów o wyższej lepkości.

ZADANIA:

  • zapewnia stałe ciśnienie podawania i natężenie przepływu

 

PISTOLET FUSION AP

Pistolet do pianki - Kraków, Katowice

Wyposażone w komorę mieszania o długim okresie eksploatacji oraz wytrzymałe uszczelki boczne pistolety Fusion stworzono z myślą o skróceniu przerw w pracy i czasu konserwacji oraz zapewnieniu lepszego mieszania.

 

Celuloza, granulat wełny mineralnej stosowane do izolacji termicznych metodą wdmuchiwania za pomocą przystosowanej dmuchawy wykorzystywane w głównej mierze przy stopodachach, miejscach trudnodostępnych, gotowych zabudowach z przegrodą powietrzną. W wyniku wdmuchania materiału izolacyjnego w pustkę powietrzną tworzy się jednorodna warstwa izolacyjna (bez mostków termicznych) odpowiedniej grubości w zależności od wymaganych parametrów. Oba materiały są bezpieczne dla zdrowia, niezapalne, nie absorbują wody, pełnią funkcję dźwiękochłonną.
 

SPRZĘT WYKORZYSTYWANY DO WDMUCHIWANIA CELULOZY I GRANULATU  WEŁNY:

 

Maszyna MINIFANT M99
Maszyna MINIFANT M99 do izolacji pianką poliuretanową - Kraków Katowice
Maszyna służy do wdmuchiwania materiału izolacyjnego metodą otwartego nadmuchu oraz metodą natrysku na mokro, zainstalowana w niej dmuchawa pozwala wznieść materiał na wysokość 24m.

...