Facebook
TECHNOLOGIA

Izolacja pianką poliuretanową Kraków, Katowice

Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. W wyniku natrysku wykonanego we właściwych warunkach technologicznych, na izolowanej powierzchni powstaje jedno ...
TECHNOLOGIA
ZASTOSOWANIE
IZOLACJE STROPODACHÓW I PODDASZY
  •  pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się przy adaptacjach poddaszy, daje możliwość doskonałej izolacji stropu od wewnątrz, również w trudno dostępnych miejscach.
  •  materiał Purex NG-0810 NF, Przewodność cieplna 0,039 W/mK
TERMOIZOLACJA DACHÓW
  • piankę można stosowa ...
ZASTOSOWANIE
ZALETY
ZALETY PIANKI POLIURETANOWEJ:
  • Doskonałe parametry izolacyjne - współczynnik przewodzenia ciepła:  λ= 0,022 - 0,039 W/m*K,
  • Skuteczne uszczelnienie,
  • Niższe koszty utrzymania budynku, dzięki podniesieniu sprawności energetycznej budynku,
  • Ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona prze nadmiernym przegrzewaniem s ...
ZALETY
RODZAJE PIANEK
RODZAJE PIANKI POLIURETANOWEJ   Systemy natryskowe pianek poliuretanowych posiadają związki chemicze, które dzieli się na dwa komponenty mianowicie: ISO - to ciemnobrązowa ciecz o słabym zapachu, POLY - to mieszanina cieczy, która zawiera polieterowe lub poliestrowe poliole, środki spieniające dodatki silikonowe oraz katali ...
RODZAJE PIANEK
NASZE REALIZACJE
NASZE REALIZACJE

TECHNOLOGIA

Izolacja pianką poliuretanową Kraków, Katowice

Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. W wyniku natrysku wykonanego we właściwych warunkach technologicznych, na izolowanej powierzchni powstaje jednolita, bezstykowa warstwa izolacyjna o doskonałych własnościach termo- i hydroizolacyjnych (0,020 – 0,025 W/mk). Przegroda tak wytworzona posiada również właściwości paroizolacji. Jest nienasiąkliwa i odporna na czynniki chemiczne. Izolacja z poliuretanu zabezpiecza również konstrukcje metalowe przed korozją a drewniane i drewnopochodne przed grzybami i pleśnią. Parametry fizyczne takiej izolacji w przeciwieństwie do innych materiałów pozostają niezmienne w czasie.
SPRZĘT WYKORZYSTYWANY DO APLIKACJI PIANY:

DOZOWNIK REACTOR-A25

Izolacja pianką poliuretanową w Krakowie i Katowicach - maszyna

Reactor A-25 opracowany został przez firmę Graco dozownik do natryskiwania pianki, zapewniający niezawodność tak potrzebną w miejscu pracy. Zapewnia stałą kontrolę temperatury nawet podczas natryskiwania z maksymalnym natężeniem przepływu — co skutkuje lepszą jakością pianki.

ZADANIA:

  • utrzymuje zadane wartości temperatury, zapewniając lepszą wydajność
  • utrzymuje stałe ciśnienie wylotowe, zapewniając jednorodne natryskiwanie

POMPY TRANSFEROWE T1, T2

pianka poliuretanowa - Kraków - Katowice

Pompy T1 i T2 firmy Graco utrzymują wysoką wydajność w każdych warunkach środowiska, nawet przy stosowaniu materiałów o wyższej lepkości.

ZADANIA:

  • zapewnia stałe ciśnienie podawania i natężenie przepływu

 

PISTOLET FUSION AP

Pistolet do pianki - Kraków, Katowice

Wyposażone w komorę mieszania o długim okresie eksploatacji oraz wytrzymałe uszczelki boczne pistolety Fusion stworzono z myślą o skróceniu przerw w pracy i czasu konserwacji oraz zapewnieniu lepszego mieszania.

 

Celuloza, granulat wełny mineralnej stosowane do izolacji termicznych metodą wdmuchiwania za pomocą przystosowanej dmuchawy wykorzystywane w głównej mierze przy stopodachach, miejscach trudnodostępnych, gotowych zabudowach z przegrodą powietrzną. W wyniku wdmuchania materiału izolacyjnego w pustkę powietrzną tworzy się jednorodna warstwa izolacyjna (bez mostków termicznych) odpowiedniej grubości w zależności od wymaganych parametrów. Oba materiały są bezpieczne dla zdrowia, niezapalne, nie absorbują wody, pełnią funkcję dźwiękochłonną.
SPRZĘT WYKORZYSTYWANY DO WDMUCHIWANIA CELULOZY I GRANULATU  WEŁNY:

Maszyna MINIFANT M99
Maszyna MINIFANT M99 do izolacji pianką poliuretanową - Kraków Katowice
Maszyna służy do wdmuchiwania materiału izolacyjnego metodą otwartego nadmuchu oraz metodą natrysku na mokro, zainstalowana w niej dmuchawa pozwala wznieść materiał na wysokość 24m.

...