Facebook
TECHNOLOGIA
IZOLACJA PIANKĄ POLIURETANOWĄ  Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. W wyniku natrysku wykonanego we właściwych warunkach technologicznych, na izolowanej powierzchni powstaje jednolita, bezstykowa warstwa izolacyjna o doskonałych własnościach termo- i hy ...
TECHNOLOGIA
ZASTOSOWANIE
IZOLACJE STROPODACHÓW I PODDASZY
 •  pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się przy adaptacjach poddaszy, daje możliwość doskonałej izolacji stropu od wewnątrz, również w trudno dostępnych miejscach.
 •  materiał Purex NG-0810 NF, Przewodność cieplna 0,039 W/mK
TERMOIZOLACJA DACHÓW
 • piankę można stosowa ...
ZASTOSOWANIE
ZALETY
ZALETY PIANKI POLIURETANOWEJ:
 • Doskonałe parametry izolacyjne - współczynnik przewodzenia ciepła:  λ= 0,022 - 0,039 W/m*K,
 • Skuteczne uszczelnienie,
 • Niższe koszty utrzymania budynku, dzięki podniesieniu sprawności energetycznej budynku,
 • Ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona prze nadmiernym przegrzewaniem s ...
ZALETY
RODZAJE PIANEK
RODZAJE PIANKI POLIURETANOWEJ
Systemy natryskowe pianek poliuretanowych posiadają związki chemicze, które dzieli się na dwa komponenty mianowicie: ISO - to ciemnobrązowa ciecz o słabym zapachu, POLY - to mieszanina cieczy, która zawiera polieterowe lub poliestrowe poliole, środki spieniające dodatki silikonowe oraz katalizatory. W wyniku zmieszania ISO oraz POLY ...
RODZAJE PIANEK
NASZE REALIZACJE
NASZE REALIZACJE

RODZAJE PIANEK

RODZAJE PIANKI POLIURETANOWEJ

Systemy natryskowe pianek poliuretanowych posiadają związki chemicze, które dzieli się na dwa komponenty mianowicie:
ISO – to ciemnobrązowa ciecz o słabym zapachu,
POLY – to mieszanina cieczy, która zawiera polieterowe lub poliestrowe poliole, środki spieniające dodatki silikonowe oraz katalizatory.
W wyniku zmieszania ISO oraz POLY otrzymujemy brązową miksturę, która zaledwie w przeciągu kilku sekund zaczyna się pienić (rozrastać). Środek spieniający Porofor tworzy pęcherzyki formujące się w struktury zamknięte lub otwarte tworząc trwałą strukturę polimerową. Wyróżniamy dwa typy struktury – zamknięto komórkową i otwarto komórkową dzięki czemu możemy rozróżnić dwa typy pianek:

 

Piana zamknięto komórkowa jest najefektywniejszym materiałem termoizolacyjnym i hydroizolacyjnym dostępnym na rynku, który charakteryzuje się najmniejszym współczynnikiem przenikania ciepła ze wszystkich znanych materiałów izolacyjnych, który równy jest 0,022 [W/(m2K)]. Tak niski współczynnik pozwala na zmniejszenie grubości izolacji o połowę w porównaniu do tradycyjnych materiałów izolacyjnych. W strukturze zamknięto komórkowej pęcherzyki mają strukturę zamkniętą wypełnioną poroforem dzięki czemu pianka nie nasiąka wodą, doskonale izoluje termicznie, nie wchłania pary wodnej inie wykrapla się kondensat.

Pianki zamknięto komórkowe stosowane są wewnątrz budynków oraz na zewnątrz jako :

 • izolacje termiczne poddaszy
 • izolacje fundamentów – termiczne i wodochronne
 • izolacje termicznee i wodochronne posadzek pod ogrzewania podłogowe
 • izolacje termiczne i wodochronne dachów

 

Piana otwarto komórkowa jest dostępna w mniejszych gęstościach niż piana zamknięto komórkowa dzięki czemu wymaga mniejszego nakładu materiału, co przyczynia się do jej niższej ceny. Posiada ona więcej otwartych komórek niż piana zamknięto komórkowa co daje wyższy współczynnik przenikania ciepła – k, lecz mimo, to w dalszym ciągu doskonale pełni funkcję termoizolacyjną. Dodatkowym atutem są bardzo wysokie właściwości dźwiękoszczelne. Piana ta jest jednak przepuszczalna dla pary wodnej co wymusza zastosowanie folii paroizolacyjnej od wewnątrz budynku. W strukturze otwartokomórkowej pęcherzyki przenikają się wzajemnie tworząc strukturę gąbczastą ale w miarę sztywną wypełnioną powietrzem. Pianka powstaje w bardzo burzliwej reakcji w której wyniku dużej zawartości wody w POLY po zmieszaniu z ISO następuje jej gwałtowne podgrzanie i odparowanie tworząc strukturę pianki otwarto komórkowej. Pianki otwarto komórkowe stosowane są również jako izolacja termiczna przegród budowlanych.

 

.

...